ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 225

زائر (فیلم ۲۰۰۰)

"زائر" ‎) فیلمی در ژانر مهیج به کارگردانی هارلی کوکلیس است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ری لیوتا، گلوریا روبن، و آرمین مولر-اشتال اشاره کرد.

زاتوایچی و قفسه سینه‌ای از طلا

زاتوئیچی و قفسه سینه‌ای از طلا فیلمی است که در سال ۱۹۶۴ اکران شد. از بازیگران آن می‌توان به شینتارو کاتسو و تومیسابورو واکایاما اشاره کرد.

زاتوئیچی در جاده

زاتوئیچی در جاده فیلمی ژاپنی است که در سال ۱۹۶۳ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به شینتارو کاتسو و شیهو فوجیمورا اشاره کرد.

زادگان

زادگان یک فیلم آمریکایی در ژانر کمدی-درام است به کارگردانی الکساندر پین که بر پایه رمانی از کاوی هارت همینگز ساخته شده است. جرج کلونی، جودی گریر و شیلین وودلی از بازیگران این فیلم هستند. این فیلم در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۱ در آمریکا اکران شد و همچنین در ج ...

زاده برای پیروزی

زاده برای پیروزی فیلمی محصول سال ۱۹۷۱ به کارگردانی ایوان پاسر است. در این فیلم بازیگرانی همچون جرج سیگال، پائولا پرنتیس، کرن بلک، هکتور الیزوندو، رابرت دنیرو، جی فلچر و اد مدسن ایفای نقش کرده‌اند.

زاده برای وحشی بودن (فیلم ۲۰۱۱)

زاده برای وحشی بودن یک فیلم در ژانر مستند طبیعت و مستند است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به مورگان فریمن اشاره کرد.

زاکوروزاکا نو آدائوچی

زاکوروزاکا نو آدائوچی ، برف بر روی شمشیر فیلمی به کارگردانی ستسورو واکاماتسو است که در سال ۲۰۱۴ اکران شد. از بازیگران آن می‌توان به کی‌ایچی ناکای اشاره کرد.

زامبلنیوم

زامبلنیوم یک پویانمایی به کارگردانی آرتور دو پن و الکسیس داکورد است که در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد. این فیلم برای اکران در بخش نمایش‌های ویژه هفتادمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

زامبی سفید (فیلم)

کتاب‌شناسی Kay, Glenn 2008. Zombie Movies: The Ultimate Guide. Chicago Review Press. ISBN 1-55652-770-5. Retrieved October 3, 2009. Prawer, Siegbert Salomon 1989. Caligaris Children: The Film as Tale of Terror. Da Capo Press. ISBN 0-306-80347-X. ...

زانوی کلر

زانوی کلِر فیلمی در ژانر درام، هنری، رمانتیک، و سینمای جهان به کارگردانی اریک رومر است که در سال ۱۹۷۰ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ژان-کلود برایلی و فابریس لوکینی اشاره کرد.

زاهد تارک دنیا

زاهد تارک دنیا فیلمی محصول سال ۱۹۷۵ و به کارگردانی سوهانلال کانوار است. در این فیلم بازیگرانی همچون مانوج کومار، هما مالینی، پریم نات، پریم چوپرا، آریونا ایرانی، پران، کامینی کاشال ایفای نقش کرده‌اند.

زباله (فیلم ۲۰۱۴)

زباله فیلمی در ژانر ماجراجویی به کارگردانی استیون دالدری است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به رونی مارا، مارتین شین و واگنر مورا اشاره کرد.

زبان مرد (فیلم)

زبان مرد فیلمی محصول سال ۱۹۸۷ و به کارگردانی کی. باپایا است. در این فیلم بازیگرانی همچون درمندرا، جکی شروف، پونام دیلون، کیم کاتکار، آسرانی، پریم چوپرا، شاکتی کاپور ایفای نقش کرده‌اند.

زبر و زرنگ‌ها

زبر و زرنگ‌ها در پایگاه داده‌های فیلم تی‌سی‌ام Hot Shots در وب‌گاه آل‌مووی Hot Shots در فهرستِ بنیاد فیلم آمریکا Hot Shots در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها IMDb

زبر و زرنگ‌ها!

والریا گولینو بروس ای یونگ افرم زیمبالیست جونیور چارلی شین دان لیک هایدی سوئدبرگ جان کرایر رایان استایلز کری الویس بیل اروین کریستی سوانسون چارلز بارکلی لوید بریجز کوین دان ویلیام اولیری مارک شیمن

زبر و زرنگ‌ها! قسمت دوم

زبر و زرنگ‌ها! قسمت دوم یک فیلم در ژانر نقیضه به کارگردانی جیم آبراهامز و دنباله‌ای برای فیلم زبر و زرنگ‌ها! است که در سال ۱۹۹۳ منتشر شد.

زبون‌بسته

جوانی روستایی قصد دارد برای تهیهٔ جهیزیهٔ خواهرش به شهر سفر کند ولی نگران سوءنظر ارباب به همسرش است. روستایی سرانجام به شهر می‌رود؛ و طی ماجرایی عمال ارباب به دفعات مزاحم روستایی می‌شوند ولی او با همکاری یکی از مأمورین، عمال ارباب را که از سارقین ...

زبیدا

زبیدا فیلمی است محصول سال ۲۰۰۱ و به کارگردانی شیام بنگال است. در این فیلم بازیگرانی همچون کاریسما کاپور، ریکا، مانوج باجپایی، آمریش پوری، فریده جلال، لیلیت دوبی، شاکتی کاپور، راهول سینگ، راجیت کاپور، راوی جانکال ایفای نقش کرده‌اند.

زپلین (فیلم)

"زپلین" ‎) یک فیلم به کارگردانی Étienne Périer است که در سال ۱۹۷۱ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به مایکل یورک، الکه زومر، روپرت دیویس، الکساندرا استوارت، و رانالد آدام اشاره کرد.

زحل ۳

زحل ۳ یک فیلم در ژانر علمی تخیلی، ماجراجویی، و ترسناک به کارگردانی استنلی دانن است که در سال ۱۹۸۰ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به فارا فاست، کرک داگلاس، هاروی کایتل، و روی دوتریس اشاره کرد.

زحمت در زدن به خودت نده

پیش‌نمایش زحمت در زدن به خودت نده در یوتیوب زحمت در زدن به خودت نده در پایگاه داده‌های فیلم تی‌سی‌ام زحمت در زدن به خودت نده در آل‌مووی زحمت در زدن به خودت نده در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها IMDb زحمت در زدن به خودت نده در راتن تومیتوز

زخم (فیلم ۱۹۷۶)

زخم یک فیلم داستانی ۱۰۴ دقیقه‌ای به کارگردانی کریشتوف کیشلوفسکی است که در سال ۱۹۷۶ ساخته شده‌است. فیلم‌نامهٔ این فیلم توسط راموآلد کارارس و کریشتوف کیشلوفسکی نوشته شده‌است.

زخم (فیلم ۱۹۹۸)

زخم فیلمی محصول سال ۱۹۹۸ و به کارگردانی ماهش بات است. در این فیلم بازیگرانی همچون اجی دیوگن، آکینی ناگرجونا، پوجا بات، سونالی بندره، کونال خمو، آکشی آناند، سراب شوکلا، شارات ساکسنا، اشوتوش رانا ایفای نقش کرده‌اند.

زخم زیتون

زخم زیتون فیلمی به تهیه‌کنندگی سید امیر پروین‌حسینی، کارگردانی محمدرضا آهنج و نویسندگی رضا مقصودی ساختهٔ سال ۱۳۸۳ است. این فیلم موضوعی ضد اسرائیلی دارد. در این فیلم، ماجرای زنی فلسطینی به تصویر کشیده شده‌است که با وجود مخالفت همسرش برای بازگشت به ...

زخم شانه حوا

در اسطورهٔ ایرانی، زن "زهره" است و "زهره" نگاهبان آتش خانه! یعنی زن به جامعهٔ ایرانی، از تاریخ اسطوره تا واقعیت جاری، به جان ایران، گرما و زندگی داده است. یکی از بارزترین جلوه‌های گرما و زندگی بخشی زن ایرانی، سالهای پایداری ملی در برابر تجاوز دشم ...

زخمه (فیلم)

حسن سنتوری سرپرست یک گرو ه مطرب روحوضی است، که در تماشاخانه‌های لاله زار فعالیت می‌کند. او با اقدس، رقاصه گروه، ازدواج کرده و صاحب فرزندی به نام علی است. حسن معتاد است و زن و فرزند خود را نیز به اعتیاد کشانده‌است. پس از انقلاب و برچیده شدن تماشاخ ...

زخم‌ها

زخم‌ها فیلمی در ژانر وحشت روان‌شناختی به کارگردانی بابک انوری است که در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۹ در Sundance Film Festival به نمایش درآمد. این فیلم در تاریخ ۱۸ اُکتبر ۲۰۱۹ توسط هولو ، و نت‌فلیکس منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به آرمی همر، داکوتا جانسون و ...

زخم‌های کهنه

زخم‌های کهنه یک فیلم سینمایی اکشن به کارگردانی آندری بارتکویاک با بازی استیون سیگال محصول سال ۲۰۰۱ میلادی کشور ایالات متحده آمریکا است.

زخمی (فیلم)

مردی به نام یعقوب برای پشتیبانی از شاگرد یک قهوه‌خانه به نام جمیل درگیر ماجرایی می‌شود که در آن جمیل با ضربات چاقو زخمی می‌گردد و یعقوب او را به بیمارستان می‌رساند اما دیگر خیلی دیر شده است…

زد و بند

زد و بند فیلمی به کارگردانی و نویسندگی داوود نوروزی و تهیه‌کنندگی مقصود جباری محصول سال ۱۳۹۹ است. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

زرخرید

شادی آفرین محمود عندلیب اسداله یکتا بهروز شاهین فر کریم قاجار جواد گلپایگانی پروانه نیکورزم الهیاری رعنا صفوی محمود لطفی علی‌اکبر طوفان‌پناه ملیحه نصیری علی میری محمود منصور فرزام جوانه جلیلوند نازیلا رضا غیاثی منوچهر والی‌زاده منوچهر وثوق

زرد (فیلم ۲۰۰۶)

"زرد" ‎) فیلمی در ژانر موزیکال است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به روزلین سانچز، بیل دوک و دی بی سویینی اشاره کرد.

زشت و زیبا

ترخان بای به منظور گذراندن گنجینه خود از کویر سردار تاتار خود را مأمور این کار می‌کند، سردار که قصد ربودن گنجینه را داشت موضوع را با سارق در میان می‌گذارد ولی سارق نیز به تنهایی گنجینه را ربوده و پس از پناه بردن به قلعه، مورد استقبال خاتون دختر ص ...

زعفرانی (فیلم ۲۰۱۹)

زعفرانی فیلمی محصول سال ۲۰۱۹ و به کارگردانی آنوراگ سینگ است. در این فیلم بازیگرانی همچون آکشی کومار، پرینیتی چوپرا ایفای نقش کرده‌اند.

زعفرانی رنگش کن

زعفرانی رنگش کن فیلمی هندی در سبک درام به کارگردانی راکیش امپراکاش مهرا است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. این فیلم جزو ۲۵۰ فیلم برتر IMDB قرار دارد.

زغال‌سنگ سیاه، یخ نازک

زغال‌سنگ سیاه، یخ نازک فیلمی در ژانر نئو نوآر به کارگردانی دیائو یینان است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به لیائو فان اشاره کرد. این فیلم برنده خرس طلایی از شصت و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شده‌است. فیلم از؛ مقولهٔ نق ...

زفاف سپید

زفاف سپید یک فیلم درام فرانسوی به کارگردانی ژان-کلود بریسو است که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ونسا پارادی و برونو کرمر اشاره کرد.

زلزله (فیلم ۱۹۸۸)

زلزله فیلمی محصول سال ۱۹۸۸ و به کارگردانی هریش شاه است. در این فیلم بازیگرانی همچون درمندرا، شاتورگان سینها، راتی آگنیهوتری، کیم کاتکار، راجیو کاپور، دنی دنزونگپا، آنیتا راج، گلشن گروور، پانت ایثار، لالیتا پاوار، راضا مراد، تیکو تالسانیا ایفای نق ...

زمان (فیلم ۲۰۰۶)

"زمان" ‎) یک فیلم به کارگردانی کیم کی-دوک است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ها جونگ-وو و سونگ هیون آ اشاره کرد.

زمان ازدست‌رفته

پریسا ملاز داریوش اسدزاده پوراندخت مهیمن جهانگیر فروهر هانیه دلیر شهلا ریاحی ژاله علو افسر اسدی تانیا جوهری پروین سلیمانی مهری مهرنیا هدا نیک روی غزال والا هانیه خلیلی سولماز اصغرزاده مرجان صادقی علی اصغر گرمسیری فرامرز صدیقی ساناز صحتی بهزاد رحی ...

زمان انتقام

زمان انتقام فیلمی در ژانر جنایی و درام به نویسندگی و کارگردانی آدولفو آریستارین است که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. این فیلم در آرژانتین به نمایش درآمد و در ۳۰ ژوئیهٔ ۱۹۸۱ برندهٔ ۱۰ جایزه شد که از آن‌ها می‌توان به جایزه بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی ...

زمان شام

زمان شام یک فیلم به کارگردانی محمد حسن خان است که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به سعاد حسنی و احمد زکی اشاره کرد.

زمان عذاب (فیلم ۲۰۰۵)

زمان عذاب فیلمی محصول سال ۲۰۰۵ و به کارگردانی سوهام شاه است. در این فیلم بازیگرانی همچون جان آبراهام، اجی دیوگن، ویوک اوبروی، ایشا دئول، لارا دوتا، مالایکا آرورا خان، شاهرخ خان ایفای نقش کرده‌اند.

زمان فوق‌العاده

زمان فوق العاده یک فیلم به کارگردانی دزموند دیویس است که در سال ۱۹۶۷ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ریتا تاشینگهم، لین ردگریو، و مایکل یورک اشاره کرد.

زمان گذشته (فیلم)

"زمان گذشته" ‎) یک فیلم است که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به اسکات گلن، آنتونی لاپالیا، لارا فلین بویل، دیوید اوگدن استایرس، و شری جی. ویلسون اشاره کرد.

زمان ملودی

زمان ملودی فیلمی در ژانر تئاتر موزیکال به کارگردانی کلاید جرونیمی، ویلفرد جکسون، همیلتون لاسک، و جک کینی است که در سال ۱۹۴۸ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به روی راجرز، اتل اسمیت، بابی دریسکال، لوانا پاتن و باب نولان اشاره کرد.

زمان نمایش (فیلم)

زمان نمایش فیلمی محصول سال ۱۹۸۱ و به کارگردانی ناصر حسین است. در این فیلم بازیگرانی همچون ریشی کاپور، پادمینی کولاپوری، امجد خان، طارق خان، راوی بهل، راندهیر کاپور و قادرخان ایفای نقش کرده‌اند.

زمان: هنگام زمان برخورد

زمان: هنگام زمان برخورد فیلمی محصول سال ۲۰۰۳ و به کارگردانی رابی گراول است. در این فیلم بازیگرانی همچون سوشمیتا سن، جکی شروف، دینش لامبا، سوشانت سینگ ایفای نقش کرده‌اند.

زمانه هاروی میلک

زمانه هاروی میلک فیلمی مستند به کارگردانی راب اپستاین است که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد. این فیلم به زندگی هاروی میلک می‌پردازد. در همان سال فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند شد.

زمانی برای عشق ورزیدن و زمانی برای مردن

زمانی برای عشق ورزیدن و زمانی برای مردن فیلمی در ژانر درام به کارگردانی داگلاس سیرک است که در سال ۱۹۵۸ منتشر شد.