ⓘ دیاگرام سنگ قبر. در محاسبات ، نمودارهای سنگ قبر از مجموعه ای از قطعات پازل تشکیل شده اند که نمایانگر کامپایلرها و سایر برنامه های پردازش زبان مرتبط هستند. آنها ..

                                     

ⓘ دیاگرام سنگ قبر

در محاسبات ، نمودارهای سنگ قبر از مجموعه ای از "قطعات پازل" تشکیل شده اند که نمایانگر کامپایلرها و سایر برنامه های پردازش زبان مرتبط هستند. آنها برای نشان دادن و استدلال تبدیلات از یک زبان مبدا به یک زبان مقصد که در یک زبان پیاده سازی تحقق می یابد ، استفاده می شوند. از آنها معمولاً برای توصیف فرآیندهای پیچیده ای مثل بوت استرپینگ ، انتقال و خودآموزی کامپایلرها ، مفسرها و پردازنده های کلان استفاده می‌شود.

نمودارهای T برای اولین بار برای توصیف بوت استرپینگ و کامپایلر متقابل توسط McKeeman و همکاران در سال ۱۹۷۱ معرفی شدند. ملوین کانوی قبل‌تر از آن مفهوم گسترده تری را با UNCOL خود در سال 1958 توصیف کرد، که براتمن در 1961 به آن افزود. بعداً ، دیگران ، از جمله PD Terry ، توضیح و استفاده از نمودارهای T را در کتابهای درسی خود با موضوع ساخت کامپایلر ارائه دادند. همچنین از نمودارهای T برای توصیف ارتباط بین سرویس دهنده و سرور در شبکه جهانی وب استفاده می شود. ابزار آموزشی TDiag در دانشگاه لایپزیگ آلمان پیاده‌سازی شده است.